Dieta dr Budwig

 

Kim jest dr Budwig


Dr Johanna Budwig (1909-2003) była niezwykle dobrze wykształconym, niemieckim biochemikiem i niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie biochemii tłuszczów. Z biochemii i nauk przyrodniczych uzyskała tytuł doktora, oprócz tego ukończyła studia na kierunkach farmacji, fizyki, botaniki i biologii. Za swoją pracę i osiągnięcia naukowe była aż 7 razy nominowana do Nagrody Nobla.

 

Tak szerokie wykształcenie i wiedza legły u podstaw opracowania odpowiedniej diety, skutecznej w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych, którą dr Budwig ogłosiła w 1951 roku, od tej pory znanej jak dieta dr Budwig.


Dr Budwig badania rozpoczęła w latach 50-tych XX wieku na Uniwersytecie w Munster, współpracując jednocześnie z wieloma szpitalami. Swoją pracą zwróciła uwagę niemieckiego rządu, który uczynił ją osobą odpowiedzialną w Niemczech za badania nad wpływem przetworzonej żywności oraz farmaceutyków na zdrowie człowieka. Działalność dr Budwig spotkała się z ogromnym sprzeciwem ze strony przemysłu spożywczego oraz producentów tłuszczów spożywczych, którzy starali się nie dopuścić do rozpowszechnienia jej odkryć. Wyniki badań stanowiły zbyt duże zagrożenie dla ich interesów.

 


W 1953 roku dr J.Budwig zrezygnowała ze stanowiska i założyła własną klinikę. Stosując terapię dietą z zastosowaniem oleju lnianego, bogatego w kwasy Omega-3, pomagała pacjentom z nowotworami, którym lekarze stosujący standardowe leczenie odebrali jakiekolwiek nadzieje na wyzdrowienie. Rezultaty tej terapii były zaskakujące. Guzy nowotworowe zaczęły się zmniejszać a pacjenci zaczynali odzyskiwać siły witalne. Także inne choroby cywilizacyjne, m.in.: miażdżyca, cukrzyca i wiele innych poddawało się procesowi leczenia.

 


Dr Budwig aż 7 razy była nominowana do nagrody Nobla. Co zaskakujące, pomimo tak rewelacyjnych odkryć, nigdy jej nie otrzymała.

 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU --->

Więcej:

  • Odkrycie dr Budwig