Dlaczego olej lniany a nie tran, ryby, czy też kapsułki z Omega-3?

1. TRAN
Od lat uznawany za najlepsze źródło kwasów Omega-3 tran coraz słabiej zaspokaja organizm ludzki w kwasy Omega-3. Dlaczego?
Ponieważ gatunek żyjących w naturalnych warunkach ryb (wątłusz), z których otrzymywało się tran z największą zawartością Omega-3 wyginął. Inne gatunki ryb, z których się go otrzymuje ze względu na duże zanieczyszczenie środowiska a także sposób hodowli sprawił, że ryby te zawierają coraz więcej metali ciężkich jak np. rtęć, a znacznie mniej kwasów Omega-3.

2. RYBY
Po pierwsze, dobrym źródłem kwasów Omega-3 są tylko niektóre gatunki ryb z zimnych wód morskich, jednak pod warunkiem, że są świeże.
Zastanówmy się teraz jak długo ta świeża ryba wędruje do Twojej kuchni. Czy masz pewność, że nadal jest świeża i bogata w Omega-3?

Po drugie, kwasy Omega-3 ulegają utlenianiu podczas obróbki termicznej. Dlatego ryby podczas gotowania i smażenia tracą cenne dla zdrowia kwasy Omega-3.

3. KAPSUŁKI Z OMEGA-3
Kapsułki / tabletki zawierają zbyt mało kwasów Omega-3.
Kapsułki podstawową wadę – w większości są przezroczyste, co powoduje bardzo szybkie utlenianie się kwasów Omega-3, które jak wiadomo ulegają rozkładowi pod wpływem światła.
Ponadto przyjmowanie kwasów Omega-3 w formie syntetycznych kapsułek nie daje gwarancji, że kwasy Omega-3 zostaną dobrze i szybko przyswojone przez Twój organizm.

Czy wiesz, że chcąc zrównoważyć nadmiar Omega-6 w naszym pożywieniu musielibyśmy codziennie dostarczać nawet do 100 kapsułek Omegi -3!

Poza tym ani w tranie, ani w rybach czy kapsułkach z Omega-3 nie znajdziesz lignanów.

 

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU --->

Więcej: