FAQ

 

Skąd wiadomo, że w GOLDEN LINUM OMEGA-3 NISKOOKSYDACYJNYM jest dużo Omega-3?
Olej lniany z dużą zawartością Omega-3 najczęściej nie jest gorzki. Dodatkowo olej lniany o niskiej zawartości Omega-3 posiada nieprzyjemny zapach. Nieprzyjemny zapach jest także oznaką utleniania kwasów Omega-3.
W dłuższym czasie można przekonać się, że po stosowaniu GOLDEN LINUM nie będziesz tyć. A to także oznaka tego, że w GOLDEN LINUM jest dużo Omega-3, która bilansuje Twoją dietę. Gdy spożywasz duże ilości oleju lnianego z niską zawartością kwasów Omega-3 to tyjesz, ponieważ kwasy Omega-3 pod wpływem świata, temperatury i powietrza przekształcają się w tuczące i toksyczne i kancerogenne (rakotwórcze) tłuszcze trans.

Czy GOLDEN LINUM OMEGA-3 NISKOOKSYDACYJNY to olej lniany z trwałą Omega-3?

TAK. Można to poznać po jego smaku. Spróbuj olej zaraz po otwarciu i po kilkunastu dniach stosowania. Zrób to samo z innymi olejami a przekonasz się, że ich smak zmienił się dużo szybciej niż GOLDEN LINUM. Im bardziej smak oleju się zmienia, tym szybciej olej się utlenia.

Dlaczego GOLDEN LINUM OMEGA-3 NISKOOKSYDACYJNY jest lepszy od innych olejów?
Golden Linum to olej bardzo wysokiej jakości, o wysokiej zawartości kwasów Omega-3, które wolno się utleniają. Oczywiście na rynku można znaleźć tańsze oleje lniane, ale czy zależy Ci na oleju lnianym czy na kwasach Omega-3? To czy olej lniany ma wysoką zawartość Omegi-3 uzależnione jest od procesu produkcyjnego. Czy masz pewność, że inne oleje tłoczone są wyłącznie na zimno? Czy nie są filtrowane, odwirowywane czy oczyszczane chemicznie? Czy masz pewność, że ziarno, z którego są tłoczone jest wysokiej jakości? Czy oleje te są tłoczone tylko raz?  Sprawdź co jest deklarowane na etykietach i ulotkach tych olejów.

GOLDEN LINUM OMEGA-3 NISKOOKSYDACYJNY to:

 • 100% olej lniany,
 • tłoczony na zimno w małych partiach w temperaturze poniżej 40°C,
 • wysokooleinowy (do ok 60% Omega-3),
 • niskooksydacyjny,
 • świeży,
 • nieoczyszczony,
 • smaczny,
 • bez konserwantów,
 • extra virgin (z pierwszego tłoczenia),
 • nierozcieńczany, niefiltrowany, nieodwirowywany,
 • bez zmiany zapachu, smaku i barwy,
 • nie mieszany z innymi olejami w celu obniżenia kosztów produkcji,
 • maszyny, dzięki którym otrzymuje się GOLDEN LINUM OMEGA-3.

 

Wielu z tych informacji NIE ZNAJDZIESZ na etykietach lub ulotkach innych olejów.
Dodatkowo...
Golden Linum posiada wiele opinii zadowolonych klientów, które potwierdzają jego skuteczność (zobacz Dziennik Dobrego Działania).
Powąchaj inne oleje i powąchaj Golden Linum. Większość olejów ma nieprzyjemny zapach. Nieprzyjemny zapach jest jedną z oznak utleniania kwasów Omega-3.
Porównaj kolor Golden Linum i innych olejów. Te inne często są jasne, klarowne i rzadkie. Golden Linum ma przepiękny złoty kolor i jest gęstszy. To dowód na to, że NIE JEST poddawany procesom rozcieńczania, filtrowania, odwirowywania i oczyszczania, i że zawiera lignany.


Jak powstaje olej lniany GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNY?

Olej lniany GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNY otrzymywany jest metodą tłoczenia z wysooleinowych, dojrzałych nasion lnu – siemienia lnianego, przeznaczonych wyłącznie dla przemysłu spożywczego. Specjalna technologia produkcji GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNEGO nastawiona jest na zminimalizowanie ryzyka oksydacji (utleniania) i utraty zawartych w oleju Omega-3. GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNY tłoczony jest w niskich temperaturach poniżej 40°C, nie jest poddawany żadnym procesom wzbogacania, filtrowania czy odwirowywania. Dzięki temu wyróżnia go wysoka zawartość kwasów Omega-3 - do ok. 60%.  Dodatkowo ma charakterystyczny delikatny smak, pozbawiony goryczy. Badania wykazały, że nawet po 3 miesiącach tak produkowany olej, przechowywany w temp. pokojowej nie traci cennych właściwości.


Dlaczego powinno się stosować olej lniany GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNY?

Z uwagi na wysoką zawartość kwasów Omega-3, olej lniany powinno się stosować jako dodatek do żywności uzupełniający ich brak. Kwasy Omega-3 są budulcem wszystkich komórek, przez co hamują procesy chorobowe na poziomie komórkowym. Ale także posiadają wiele właściwości, m.in. stymulują rozwój mózgu, poprawiają koncentrację, regulują ciśnienie, obniżają poziom złego cholesterolu LDL i trójglicerydów. Olej lniany zawiera także witaminę E, nierozpuszczalny błonnik oraz lignany. Wszystkie jego składniki wpływają pozytywnie na zdrowie.


Jak stosować olej lniany GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNY?

Olej lniany można spożywać:

 • pijąc go (1 łyżka na czczo) lub
 • łącząc z białym serem, jogurtem lub tofu lub
 • jako dodatek do sałatek i surówek lub
 • jako dodatek do zimnych potraw.


Zgodnie ze wskazaniami diety dr Budwig dla zwiększenia przyswajalności olej lniany powinno spożywać się z chudym białym serem, odtłuszczonym jogurtem lub tofu. Składniki powinno miksować się przez ok 5 min, do uzyskania pasty o jednolitej konsystencji.
Na co dzień każdy z nas może spożywać taką pastę jako dodatek do posiłków, w proporcjach: 1-1,5 łyżki stołowej oleju lnianego, ¼ szklanki chudego białego sera z dodatkiem odtłuszczonego jogurtu lub wody, aby pasta miała konsystencję majonezu, lub z dodatkiem ¼ szklanki odtłuszczonego, naturalnego jogurtu lub tofu.Dlaczego olej lniany GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNY trzeba spożywać wyłącznie na zimno?
Olej lniany GOLDEN LINUM NISKOOKSYDACYJNY (tak jak inne oleje lniane) można spożywać wyłącznie na zimno (nie wolno smażyć, ogrzewać ani dodawać do gorących potraw), ponieważ pod wypływem temperatury traci on cenne kwasy Omega-3, które zamieniają się w kancerogenne, toksyczne i tuczące tłuszcze trans. Oleju nie można także poddawać obróbce termicznej tj.: podgrzewać, gotować, smażyć ponieważ ponieważ posiada on bardzo niską wytrzymałość termiczną.
Na oleju lnianym nie wolno smażyć. Nie można go także podgrzewać ani gotować.  Ulega on oksydacji (utlenianiu), traci swoje cenne właściwości a nawet staje się toksyczny.

Jak przechowywać olej lniany GOLDEN LINUM OMEGA-3?
Olej lniany powinno przechowywać się w chłodzie, najlepiej w lodówce, z daleka od promieni słonecznych, pod wpływem których utleniają się kwasy Omega-3 i witamina E. Po otwarciu należy go przechowywać wyłącznie w lodówce.  GOLDEN LINUM OMEGA-3 może być przed otwarciem przechowywany poza lodówką max. przez 3 tygodnie z całego 3-miesięcznego okresu trwałości.

Czy olej lniany można stosować jako lekarstwo?
Olej lniany od wieków był stosowany w medycynie naturalnej. Już w VIII wieku król Francji Karol Wielki nakazał swoim poddanym spożywać olej lnianego i siemię lniane. Olej lniany to najbogatsze naturalne źródło kwasów Omega-3, które wchodzą w skład wszystkich komórek organizmu ludzkiego (więcej o kwasach Omega-3). Należy jednak pamiętać, że olej lniany to środek spożywczy i mimo tak wspomnianego oddziaływania i nie jest lekiem ani suplementem diety.

Czy olej lniany Golden Linum Omega-3 można stosować jako kosmetyk?
Olej lniany można stosować jako kosmetyk dla cery szczególnie wrażliwej, z takimi dolegliwościami jak egzema, atopowe zapalenie skóry. Należy jednak pamiętać, że olej lniany to środek spożywczy i mimo tak wspomnianego oddziaływania nie jest kosmetykiem.

Czy olej lniany GOLDEN LINUM OMEGA-3 tuczy?
Czy olej lniany GOLDEN LINUM OMEGA-3 odchudza?

Tłoczony na zimno GOLDEN LINUM OMEGA-3 NISKOOKSYDACYJNY olej lniany nie tuczy, ponieważ zawiera dużo kwasów Omega-3. Olej lniany TO TŁUSZCZ, KTÓRY SPALA TŁUSZCZ (skuteczniej niż GLA), ponieważ właśnie dzięki Omega-3 zwiększa produkcję prostaglandyn (eikosanoidów). Przyspiesza metabolizm i stymuluje produkcję żółci niezbędnej do rozkładania tłuszczów, zwiększa aktywność karnityny, co przyczynia się również do większego spalania tłuszczu. Dodatkowo nierozpuszczalny błonnik z oleju lnianego przyspiesza usuwanie resztek pokarmów z jelit, dzięki wchłanianiu wody w przewodzie pokarmowym.

Czy olej lniany jest zdrowy?
Olej lniany jest zdrowy ponieważ zawiera wiele cennych dla zdrowia składników, jak np.: kwasy Omega-3, witaminę E oraz lignany, 23 składniki mineralne oraz egzo- i endogenne aminokwasy. Tylko oleje tłoczone na zimno, niskooksydacyjne i sprzedawane w ciemnych butelkach powinny budzić twoje zaufanie. Nie należy kupować olejów w przezroczystych butelkach, ponieważ kwasy Omega-3 oraz witamina E utleniają się pod wpływem światła.

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU --->

Więcej: